  • NCM15NPO330J100F
NCM15NPO330J100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM15NPO330J100F
HK JDW NO:
10881-NCM15NPO330J100F
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NCM15NPO330J100F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm