  • NCD104Z50Z5VJTRF
NCD104Z50Z5VJTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCD104Z50Z5VJTRF
HK JDW NO:
10881-NCD104Z50Z5VJTRF
Description:
NCD (HI-K) 100nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCD104Z50Z5VJTRF
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5V
  • Temperature Characteristics Code
    Z5V
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Custom Capabilities
    Use Y5P For .0047MFD & Above
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Radial
  • Series
    NCD (HI-K)
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    -82/+22ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C