  • NCD103Z50Z5VF
NCD103Z50Z5VF
advertisement
Manufacturer No:
NCD103Z50Z5VF
HK JDW NO:
10881-NCD103Z50Z5VF
Description:
10nF 50V Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCD103Z50Z5VF
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5V
  • Temperature Characteristics Code
    Z5V
  • Multilayer
    No
  • Height
    8mm
  • Length
    6mm