  • NCA1206X7R104M16TRPF
NCA1206X7R104M16TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NCA1206X7R104M16TRPF
HK JDW NO:
10881-NCA1206X7R104M16TRPF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 8 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NCA1206X7R104M16TRPF
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    100nF
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm