  • NC7SZD384M5
NC7SZD384M5
advertisement
Manufacturer No:
NC7SZD384M5
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-NC7SZD384M5
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
NC7SZD384M5
Description:
5 Terminations4.5V~5.5V Signal switch7SZ Series 1 Functions
Purchasing and Inquiry
NC7SZD384M5 Overview
Due to the fact that it is provided in the SC-74A, SOT-753, digital switch allows the board to be compacted.Tape & Reel (TR) is the packaging method.For mounting, digital switch ic uses the method Surface Mount.The analog IC in the multiplexers is identified as Bus Switch.The operating temperature of -40°C~85°C will not be susceptible to external factors.Designers have greater flexibility when digital controlled switch operates at a 4.5V~5.5V supply voltage.In addition to being a member of the 7SZ series, these multiplexers have a wide range of applications.There is a design for terminating 5 as part of its basic configuration.The multiplexer's system is powered by 5V voltage.In this turn signal switch, there are 5 component pins.A conductor terminates at GULL WING.The logic switch is a member of the family of LVC/LCX/Z.In this signal multiplexer, there are 1 bits provided.Keeping Vsup at 4.5V will prevent some unwanted failures.Keeping Vsup at 5.5V will prevent some unnecessary failures.The resistance of the signal switching is 2.
NC7SZD384M5 Features
Supplied in the SC-74A, SOT-753 package
NC7SZD384M5 Applications
  • Idle motor
  • Analog, digital or video signal switching
  • Computer memory
  • HD surveillance system
  • VGA
  • Audio transmission
  • Microprocessor input/output systems
  • Combinational circuit
  • Microprocessor instruction decoding
  • Data distribution
Step5Bar-code shipping tag
NC7SZD384M5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7SZ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Bus Switch
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Circuit
    1 x 1:1
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Number of Ports
    2
  • Number of Bits
    1
  • Family
    LVC/LCX/Z
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Output Polarity
    TRUE
  • Propagation Delay (tpd)
    0.25 ns
  • Voltage Supply Source
    Single Supply
  • Independent Circuits
  • Length
    2.9mm