  • NBSG16MMNR2
NBSG16MMNR2
advertisement
Manufacturer No:
NBSG16MMNR2
HK JDW NO:
598-NBSG16MMNR2
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Transceiver 16 Pin NBSG16M Specialized ICs 1 Functions 2.5V Min 2.375V V Max 3.465V V
Quantity:
In Stock : 8279
Step5Bar-code shipping tag
NBSG16MMNR2
  • Package / Case
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    QUAD
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    NBSG16M
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Nominal Supply Current
    51mA
  • Logic Function
    AND, Buffer, Receiver, Translator
  • Data Rate
    10 Gbps
    GENERAL PURPOSE
  • Number of Transmitters
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm