  • NBSG16BAR2
NBSG16BAR2
advertisement
Manufacturer No:
NBSG16BAR2
HK JDW NO:
598-NBSG16BAR2
Package:
16-LBGA, FCBGA
Datasheet:
NBSG16BAR2
Description:
16 TerminationsTransceiver 16 Pin NBSG16 Specialized ICs1 Functions2.5V Min 2.375V VMax 3.465V V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBSG16BAR2
  • Package / Case
    16-LBGA, FCBGA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Instrumentation
  • Additional Feature
    NECL MODE: VCC = 0V WITH VEE = -2.375V TO -3.465V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Technology
    ECL
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    NBSG16
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Nominal Supply Current
    29mA
  • Logic Function
    AND, Receiver
  • Data Rate
    12 Gbps
    GENERAL PURPOSE
  • Receive Delay-Max
    0.145 ns
  • Transmit Delay-Max
    0.145 ns
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Length
    4mm
  • Width
    4mm