NB100ELT23LDTR2
NB100ELT23LDTR2
598-NB100ELT23LDTR2
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Surface Mount 8 pinsCut Tape (CT) 3.3V VVoltage Translators & Level Shifters 1 Mixed Signal 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Obsolete 1 (Unlimited)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
NB100ELT23LDTR2 Overview
Level translators is integrated into the 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package.Cut Tape (CT) is the packaging method.Level translators is configured wlevel translatorsh an output of Non-Inverted.Mixed Signal is the translator type of this electrical device.Surface Mount is the way in which this electronic part is mounted.This electrical device has a Channel type of Unidirectional.Level translators operates at -40°C~85°C TA.Its superior flexibility is achieved by using 1 circuits.As part of the transmission line termination process, there are a total of 8 terminations.Level translators is possible to determine Level translatorss related parts using the base part number 100ELT23.Level translators is powered by a 3.3V supply.With 8 pins, it is equipped with a minimal number of connections.Level translators is a type of FPGA belonging to the 100ELT series.8 pins are used in its design.There are 1 bits in this electronic part.3.6V is the maximum voltage it supports.Level translators operates wLevel translatorsh the minimal supply voltage of 3V.The mount method is Surface Mount.2 is the number of channels.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be kept at 3.3V.
NB100ELT23LDTR2 Features
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package
1 circuits
8 pin count
100ELT series
8 pins
NB100ELT23LDTR2 Applications
- Test Site
- Handset
- Extended Product Life Cycle
- Extended Product Life Cycle
- Wearable Health and Fitness Devices
- Eliminate Slow or Noisy Input Signals
- ADAS Fusion
- Controlled Baseline
- Products With Many I
- Servers
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
NB100ELT23LDTR2
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
ON Semiconductor598-FXMA2102L8X8-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXLP34P5X5-TSSOP, SC-70-5, SOT-3532-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXL4TD245BQX16-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NLSV4T244MUTAG12-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXMA2104UMX12-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NB6L16DG8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-MC14504BCPG16-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-PCA9306USG8-VFSOP (0.091, 2.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NLSV4T244DTR2G14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-MC10H125PG16-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare