  • NACE101M50V8X10.5TR13F
NACE101M50V8X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACE101M50V8X10.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACE101M50V8X10.5TR13F
Package:
Datasheet:
Description:
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 10.5mm) SMD 1.99 Ohm 200mA 2000h 85C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NACE101M50V8X10.5TR13F
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Lead Pitch
    3.2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.99Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Size Code
    3333
  • Voltage
    50V
  • Ripple Current
    200mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Current - Leakage
    50μA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm