  • NA-10M-2400
NA-10M-2400
advertisement
Manufacturer No:
NA-10M-2400
HK JDW NO:
776-NA-10M-2400
Package:
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet:
NA-10M-2400
Description:
NA-10M-2400 datasheet pdf and Oscillators product details from Taitien stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
NA-10M-2400
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    NA-10M-2400
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
    OCXO
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±3ppb
  • Output
    LVTTL
  • Max Supply Current
    800mA
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm