  • NA-10M-2002
NA-10M-2002
advertisement
Manufacturer No:
NA-10M-2002
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-NA-10M-2002
Package:
6-DIP (0.750, 19.05mm), 5 Leads
Datasheet:
NA-10M-2002
Description:
NA-10M-2002 datasheet pdf and Oscillators product details from Taitien stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NA-10M-2002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    NA-10M-2000
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    LVTTL
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    1A
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm