  • NA-100M-6820
NA-100M-6820
advertisement
Manufacturer No:
NA-100M-6820
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-NA-100M-6820
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet:
NA-100M-6820
Description:
NA-100M-6820 datasheet pdf and Oscillators product details from Taitien stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NA-100M-6820
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    NA-100M-6800
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.015Lx1.015W 25.78mmx25.78mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Voltage - Supply
    12V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    380mA
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm