  • N74F280BD,623
N74F280BD,623
advertisement
Manufacturer No:
N74F280BD,623
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-N74F280BD,623
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
N74F280BD,623
Description:
9-Bit Bit Multivibrators
Purchasing and Inquiry
N74F280BD,623 Overview
There is a package in Tape & Reel (TR).The power supply is based on 4.5V~5.5V.A 9-Bit basic circuit is used in its construction.There is a 74F series to which it belongs.A Parity Generator/Checker logic communication type is used.In Surface Mount, the product is available.At -40°C~85°C, the operating temperature has been extended.The 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package is available.As a result, the high and low levels of current output are 1mA 20mA in relative terms.The part will be delivered as a device package from 14-SO supplier.
N74F280BD,623 Features
9-Bit circuits base
Parity Generator/Checker logic IC
N74F280BD,623 Applications
There are a lot of Rochester Electronics, LLC N74F280BD,623 applications of multivibrators.
  • 81-line parity generator/checker
  • 25-line parity generator/checker
Step5Bar-code shipping tag
N74F280BD,623
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    14-SO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    74F
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Number of Circuits
    9-Bit
  • Current - Output High, Low
    1mA 20mA