  • N74F125D,623
N74F125D,623
advertisement
Manufacturer No:
N74F125D,623
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-N74F125D,623
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
N74F125D,623
Description:
BUS DRIVER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
N74F125D,623
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    14-SO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    74F
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    4
  • Current - Output High, Low
    15mA 64mA