  • N25Q512A83G12H0F
N25Q512A83G12H0F
advertisement
Manufacturer No:
N25Q512A83G12H0F
Manufacturer:
Micron Technology Inc.
HK JDW NO:
533-N25Q512A83G12H0F
Package:
24-TBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 8mm mm
Quantity:
In Stock : 3775
Step5Bar-code shipping tag
N25Q512A83G12H0F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-TBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    24
  • Technology
    FLASH - NOR
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B24
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    512Mb 128M x 4
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    512MX1
  • Memory Width
    1
  • Write Cycle Time - Word, Page
    8ms, 5ms
  • Memory Density
    536870912 bit
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Programming Voltage
    3V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    8mm
  • Width
    6mm