  • N0300P-T1B-AT
N0300P-T1B-AT
advertisement
Manufacturer No:
N0300P-T1B-AT
HK JDW NO:
668-N0300P-T1B-AT
Package:
Datasheet:
N0300P-T1B-AT
Description:
Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 2148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
N0300P-T1B-AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Transistors
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Transistor Application
    SWITCHING
  • Polarity/Channel Type
    P-CHANNEL
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    4.5A
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.105Ohm
  • DS Breakdown Voltage-Min
    30V
  • FET Technology
    METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
  • Power Dissipation-Max (Abs)
    1.25W