  • MY2Z-02 AC110/120.
MY2Z-02 AC110/120.
advertisement
Manufacturer No:
MY2Z-02 AC110/120.
HK JDW NO:
607-MY2Z-02 AC110/120.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MY2Z-02 AC110/120.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    40 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MY
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.43kOhms
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    8.4mA
  • Release Time
    20ms
  • Must Operate Voltage
    96VAC
  • Contact Rating (Current)
    5A
  • Must Release Voltage
    36VAC