  • MXSMLJ8.5AE3
MXSMLJ8.5AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMLJ8.5AE3
HK JDW NO:
523-MXSMLJ8.5AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMLJ8.5AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMLJ8.5AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    9.44V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    14.4V
  • Peak Pulse Current
    208.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    8.5V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    9.92V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W