  • MXSMLJ28CA
MXSMLJ28CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMLJ28CA
HK JDW NO:
523-MXSMLJ28CA
Datasheet:
MXSMLJ28CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMLJ28CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Form
    J BEND
  • Pin Count
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    45.4V
  • Peak Pulse Current
    66A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W