  • MXSMCJ33A
MXSMCJ33A
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCJ33A
HK JDW NO:
523-MXSMCJ33A
Datasheet:
MXSMCJ33A
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCJ33A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Form
    J BEND
  • Pin Count
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    28.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA