  • MXSMCGLCE33A
MXSMCGLCE33A
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCGLCE33A
HK JDW NO:
523-MXSMCGLCE33A
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXSMCGLCE33A
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCGLCE33A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    28.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    38.65V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz