  • MXSMBJ18CA
MXSMBJ18CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJ18CA
HK JDW NO:
523-MXSMBJ18CA
Datasheet:
MXSMBJ18CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJ18CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    DO-214AA, SMB
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    C BEND
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    29.2V
  • Peak Pulse Current
    20.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    18V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    21.05V