  • MXPLAD36KP85CA
MXPLAD36KP85CA
advertisement
Manufacturer No:
MXPLAD36KP85CA
HK JDW NO:
523-MXPLAD36KP85CA
Datasheet:
MXPLAD36KP85CA
Step5Bar-code shipping tag
MXPLAD36KP85CA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    36000W 36kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    263A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V