  • MXPLAD30KP54AE3
MXPLAD30KP54AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXPLAD30KP54AE3
HK JDW NO:
523-MXPLAD30KP54AE3
Datasheet:
MXPLAD30KP54AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXPLAD30KP54AE3
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Clamping Voltage
    87.1V
  • Peak Pulse Current
    342A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
  • Breakdown Voltage
    63.15V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W