  • MXO45HS-2C-66M6666
MXO45HS-2C-66M6666
advertisement
Manufacturer No:
MXO45HS-2C-66M6666
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45HS-2C-66M6666
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 700
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXO45HS-2C-66M6666
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Frequency
    66.6666MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    30pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.5118mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    13.208mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; ANTISTATIC BAG; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    66.6666MHz