  • MXLSMLG110AE3
MXLSMLG110AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMLG110AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMLG110AE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMLG110AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMLG110AE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    177V
  • Peak Pulse Current
    16.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    110V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W