  • MXLSMCJLCE48AE3
MXLSMCJLCE48AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCJLCE48AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMCJLCE48AE3
Datasheet:
MXLSMCJLCE48AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCJLCE48AE3
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    77.4V
  • Peak Pulse Current
    19.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    56.1V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ