  • MXLSMCJLCE33A
MXLSMCJLCE33A
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCJLCE33A
HK JDW NO:
523-MXLSMCJLCE33A
Datasheet:
MXLSMCJLCE33A
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCJLCE33A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    28.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    38.65V
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz