  • MXLSMCJ18AE3
MXLSMCJ18AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCJ18AE3
HK JDW NO:
523-MXLSMCJ18AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXLSMCJ18AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCJ18AE3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    29.2V
  • Peak Pulse Current
    51.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    18V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    21.05V
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ