  • MXLSMBJ85A
MXLSMBJ85A
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBJ85A
HK JDW NO:
523-MXLSMBJ85A
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXLSMBJ85A
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBJ85A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-J2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    85V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W