  • MXLRT100KP78A
MXLRT100KP78A
advertisement
Manufacturer No:
MXLRT100KP78A
HK JDW NO:
523-MXLRT100KP78A
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXLRT100KP78A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    WIRE
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    7W
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    153V
  • Peak Pulse Current
    655A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA