  • MXLPLAD18KP170CA
MXLPLAD18KP170CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD18KP170CA
HK JDW NO:
523-MXLPLAD18KP170CA
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MXLPLAD18KP170CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD18KP170CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    66A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V