  • MXLPLAD18KP11CAE3
MXLPLAD18KP11CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD18KP11CAE3
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MXLPLAD18KP11CAE3
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MXLPLAD18KP11CAE3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD18KP11CAE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    989A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    18.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    11V