  • MXLPLAD15KP28A
MXLPLAD15KP28A
advertisement
Manufacturer No:
MXLPLAD15KP28A
HK JDW NO:
523-MXLPLAD15KP28A
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MXLPLAD15KP28A
Step5Bar-code shipping tag
MXLPLAD15KP28A
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    32.75V
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    45.5V
  • Peak Pulse Current
    330A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V