  • MXLP4KE43A
MXLP4KE43A
advertisement
Manufacturer No:
MXLP4KE43A
HK JDW NO:
523-MXLP4KE43A
Step5Bar-code shipping tag
MXLP4KE43A
  • Mount
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40.9V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    59.3V
  • Peak Pulse Current
    7A
  • Reverse Standoff Voltage
    36.8V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    43V