  • MXLCE30A
MXLCE30A
advertisement
Manufacturer No:
MXLCE30A
HK JDW NO:
523-MXLCE30A
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXLCE30A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MXLCE30A .
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    WIRE
  • Pin Count
    Single
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    31A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz