  • MXL1.5KE200A
MXL1.5KE200A
advertisement
Manufacturer No:
MXL1.5KE200A
HK JDW NO:
523-MXL1.5KE200A
Datasheet:
MXL1.5KE200A
Step5Bar-code shipping tag
MXL1.5KE200A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    190V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    274V
  • Peak Pulse Current
    5.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    171V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA