  • MWA150048B-11A
MWA150048B-11A
advertisement
Manufacturer No:
MWA150048B-11A
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-MWA150048B-11A
Package:
Datasheet:
MWA150048B-11A
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 154W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWA150048B-11A
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    ELPAC MWA150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.56Lx2.45W x 1.52 H 192.0mmx62.2mmx38.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    154W
  • Approval Agency
    CE, cTUVus
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    3.2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max