  • MVTD36BF030M040B00
MVTD36BF030M040B00
advertisement
Manufacturer No:
MVTD36BF030M040B00
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-MVTD36BF030M040B00
Package:
Datasheet:
Description:
EVAL BRD FOR MVTM36BF030M040A00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MVTD36BF030M040B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2013
  • Series
    VI Chip® VTM®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    26V~50V
  • Current - Output
    40A
  • Voltage - Output
    3V
  • Frequency - Switching
    1.43MHz