  • MULL12060-200
MULL12060-200
advertisement
Manufacturer No:
MULL12060-200
HK JDW NO:
449-MULL12060-200
Package:
Datasheet:
MULL12060-200
Purchasing and Inquiry
MULL12060-200 Overview
MULL12060-200 Features
Flexible Ferrite Sheet
MULL series
MULL12060-200 Applications
There are a lot of Laird-Signal Integrity Products MULL12060-200 RFI & EMI Materials applications.
  • Wireless Price Tags
  • Internet of Things
  • Thermostats
  • Utility Energy
  • Industrial Logger
  • Transmit
  • Power management
  • Switch
  • Receive
  • Secure Payment
Step5Bar-code shipping tag
MULL12060-200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Rubber, Ferrite Powder, PET Film
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    MULL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Flexible Ferrite Sheet
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    200μm
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Length
    4.724 120.00mm
  • Width
    2.362 60.00mm
  • Thickness
    101.6μm
  • Thickness - Overall
    0.008 0.20mm