  • MU15K00/15K00BA
MU15K00/15K00BA
advertisement
Manufacturer No:
MU15K00/15K00BA
HK JDW NO:
890-MU15K00/15K00BA
Package:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Datasheet:
MU15K00/15K00BA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MU15K00/15K00BA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm 15kOhm
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Power Per Element
    50mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), J-Lead
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MU
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%