  • MU14-187DFK
MU14-187DFK
advertisement
Manufacturer No:
MU14-187DFK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MU14-187DFK
Package:
Datasheet:
MU14-187DFK
Description:
Quantity:
In Stock : 1587
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MU14-187DFK
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    464.932179g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    Scotchlok™
  • Feature
    Butted Seam
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Gender
    Female
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation
    Non-Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    14.732mm
  • Length - Overall
    0.580 14.73mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm