  • MTMM-150-12-G-D-177
MTMM-150-12-G-D-177
advertisement
Manufacturer No:
MTMM-150-12-G-D-177
HK JDW NO:
680-MTMM-150-12-G-D-177
Package:
Description:
MTMM Series 2-Row Header, Cuttable Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Liquid Crystal Polymer (LCP) 100-Position Board to Board or Cable 0.059 1.50mm Height
Step5Bar-code shipping tag
MTMM-150-12-G-D-177
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Positions
    100
  • Number of Rows
    2
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Total Number of Contacts
    100
  • Insulation Height
    0.059 1.50mm
  • Pitch - Mating
    0.079 2.00mm
  • Row Spacing - Mating
    0.079 (2.00mm)
  • Contact Length - Mating
    0.177 4.50mm
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Overall Contact Length
    0.614 15.60mm