  • MTMM-111-09-G-D-200
MTMM-111-09-G-D-200
advertisement
Manufacturer No:
MTMM-111-09-G-D-200
HK JDW NO:
680-MTMM-111-09-G-D-200
Package:
Description:
MTMM Series 2-Row Header, Cuttable Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Liquid Crystal Polymer (LCP) 22-Position Board to Board or Cable 0.059 1.50mm Height
Step5Bar-code shipping tag
MTMM-111-09-G-D-200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MTMM
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Positions
    22
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Additional Feature
    FLEXYZ
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Total Number of Contacts
    22
  • Insulation Height
    0.059 1.50mm
  • Pitch - Mating
    0.079 2.00mm
  • Row Spacing - Mating
    0.079 (2.00mm)
  • Contact Length - Mating
    0.200 5.08mm
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Overall Contact Length
    0.535 13.59mm