  • MTMM-110-15-G-D-580
MTMM-110-15-G-D-580
advertisement
Manufacturer No:
MTMM-110-15-G-D-580
HK JDW NO:
680-MTMM-110-15-G-D-580
Package:
Datasheet:
Description:
MTMM Series 2-Row Header, Cuttable Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Liquid Crystal Polymer (LCP) 20-Position Board to Board or Cable 0.059 1.50mm Height
Quantity:
In Stock : 435
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MTMM-110-15-G-D-580
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e4
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    20
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Insulation Height
    0.059 1.50mm
  • Pitch - Mating
    0.079 2.00mm
  • Row Spacing - Mating
    0.079 (2.00mm)
  • Contact Length - Post
    0.191 4.85mm
  • Contact Length - Mating
    0.580 14.73mm
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Overall Contact Length
    0.830 21.08mm