  • MTMM-105-15-G-D-105
MTMM-105-15-G-D-105
advertisement
Manufacturer No:
MTMM-105-15-G-D-105
HK JDW NO:
680-MTMM-105-15-G-D-105
Package:
Datasheet:
Description:
MTMM Series 2-Row Header, Cuttable Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Liquid Crystal Polymer (LCP) 10-Position Board to Board or Cable 0.059 1.50mm Height
Step5Bar-code shipping tag
MTMM-105-15-G-D-105
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MTMM
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e4
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    10
  • Number of Rows
    2
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Insulation Height
    0.059 1.50mm
  • Pitch - Mating
    0.079 2.00mm
  • Row Spacing - Mating
    0.079 (2.00mm)
  • Contact Length - Post
    0.666 16.92mm
  • Contact Length - Mating
    0.105 2.67mm
  • Overall Contact Length
    0.830 21.08mm