  • MT36HTS51272FY-667A2D3
MT36HTS51272FY-667A2D3
advertisement
Manufacturer No:
MT36HTS51272FY-667A2D3
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT36HTS51272FY-667A2D3
Package:
240-FBDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 4GB 240FBDIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT36HTS51272FY-667A2D3
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    240-FBDIMM
  • Number of Pins
    240
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    4GB
  • Speed
    667MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Data Bus Width
    72b
  • Max Frequency
    667MHz
  • Height
    30mm