  • MT18HVF25672PDZ-667H1
MT18HVF25672PDZ-667H1
advertisement
Manufacturer No:
MT18HVF25672PDZ-667H1
HK JDW NO:
533-MT18HVF25672PDZ-667H1
Package:
240-RDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240RDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HVF25672PDZ-667H1
  • Package / Case
    240-RDIMM
  • Surface Mount
    NO
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    240
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    2GB
  • Number of Ports
    1
  • Speed
    667MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Data Bus Width
    72b
  • Organization
    256MX72
  • Memory Width
    72
  • Memory Density
    19327352832 bit
  • Max Frequency
    667MHz
  • Access Mode
    DUAL BANK PAGE BURST
  • Height Seated (Max)
    4mm
  • Length
    133.35mm