  • MT18HTS25672RHZ-80EM1
MT18HTS25672RHZ-80EM1
advertisement
Manufacturer No:
MT18HTS25672RHZ-80EM1
HK JDW NO:
533-MT18HTS25672RHZ-80EM1
Package:
200-SORDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 200SORDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HTS25672RHZ-80EM1
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    200-SORDIMM
  • Number of Pins
    200
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    200
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    PROGRAMMABLE CAS LATENCY; AUTO/SELF REFRESH; WD-MAX
  • HTS Code
  • Terminal Position
    ZIG-ZAG
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    2GB
  • Number of Ports
    1
  • Speed
    800MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Data Bus Width
    72b
  • Organization
    256MX72
  • Memory Width
    72
  • Memory Density
    19327352832 bit
  • Max Frequency
    400MHz
  • Access Mode
    DUAL BANK PAGE BURST
  • Height Seated (Max)
    30.15mm
  • Length
    67.6mm