  • MSS7341T-684KLB
MSS7341T-684KLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS7341T-684KLB
HK JDW NO:
3194-MSS7341T-684KLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS7341T-684KLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    680 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    560mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    200mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.98Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    680 µH
  • RMS Current (Irms)
    560mA
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.3mm